Globálisan működő vállalatként és prémium minőségű munkavédelmi cipők gyártójaként a Puma Safety elkötelezett az alkalmazandó törvények betartása, a társadalmi és etikai normák betartása és a teljes értéklánc mentén a fenntarthatóság mellett. Ez része vállalati kultúrájuknak, amely a bizalom, az átláthatóság, a megbízhatóság és a méltányosság értékein alapul az ügyfelekkel, beszállítókkal, üzleti partnerekkel, alkalmazottakkal és a nyilvánossággal való kapcsolattartás során egyaránt. Prioritást élvez a biztonságos munkakörnyezet biztosítása alkalmazottaik számára, illetve üzleti tevékenységük során a legszigorúbb etikai normák teljesítése is. 
 

Felelősséget éreznek aziránt, hogy a munkavédelmi cipőiket egy olyan értéklánc mentén állítsák elő, amely a nemzetközi normákkal összefüggésben van. Ezért összefoglalták a munkakörülményekre, az egészségre és biztonságra, a környezetre és az üzleti etikára vonatkozó elvárásaikat magatartási kódexükben, melyet egy korábbi cikkünkben részleteztünk
 

Maga a Puma is azon dolgozik, hogy az egyik legfenntarthatóbb világszintű vállalata legyen. Ezzel összefüggésben alkotta meg a 10FOR20 Target nevezetű, célkitűzéseiket összefoglaló tervét. 1 évvel ezelőtt, 2020-ban foglalták azt össze, hogy a hogyan sikerült megvalósítaniuk ezen terveiket.

 


CÉL-ÖSSZEFOGLALÓ 2020 
 

2015-ben 10 területen tűztek ki célokat, melyek a következőek: emberi jogok, biodiverzitás, tisztességes jövedelem, termékek, folytonos körforgás, műanyag és óceánok, klíma, víz és levegő, kémiai anyagok, egészség és biztonság. 1 terület híján elérték az összes kívánt előrelépést. 
 

A pamut és poliészter fenntartható anyagoknak számítanak, így egyik célkitűzésük az volt, hogy ebből minél többet szerezzenek be és használjanak fel. Ezen a területen érték el a legtöbb, illetve a vártnál sokkal gyorsabb előrelépéseket. 
 

A célidőszak alatt folyamatosan teljesítették az éves célkitűzéseket a szociális területen és a vegyi anyagok kezelése körül is, és jelentős előrelépéseket tettek pl. a migráns munkavállalók toborzási díjának megszüntetésével a leszerződött üzemekben, illetve szakaszosan elkezdték megszüntetni a PFC*-ket a termékeikből. 
 

Az egészségvédelem és biztonság területén az első évektől nulla halálos kimenetelű baleset-célt tűztek ki, de ezt csak 2018-tól sikerült elérni. 
 

Az éghajlati-megóvási programjuk 2018-ban kapott egy nagyobb lendületet, mikor az ENSZ égisze alatt létrehozták az Éghajlat-Változási Kezdeményezésnek a Divat Chartáját. A pozitív fejlődési tendenciákat kihasználva véglegesítették és közzétették 2019-ben a tudományokon alapuló CO²-kibocsátás-csökkentésére irányuló célkitűzéseket, és ezzel egyidejűleg nagy összegeket fektettek be a megújuló energiába - jelentősen csökkentve ezzel saját kibocsátásaikat is. 
 

Az egyetlen célterület, ahol nem sikerült a várt előrelépéseket hozni, az a víz és levegő projekt. Amikor 2015-ben kitűzték ezeket a célkitűzéseket, nem számítottak arra, hogy iparnak több mint 4 évre lesz szüksége a levegőbe történő kibocsátás szabványának kidolgozásához, és optimistábbak voltak a szennyvízhez kapcsolódó minőségi normák teljesítésével kapcsolatban is. Ezeket a célokat áthelyezték inkább a 2025-re vonatkozó új célidőszakukra. Terveik szerint ennél azért hamarabb sikerül majd megfelelni ezeknek a követelményeknek is. 
 

ÚJ CÉLOK 2025 
 

Azokat a tevékenységeket, amelyek közvetettebben járulnak hozzá a teljesítmény javításához (például az érdekelt felek közötti egyezmények), azokat új, közvetlen hatást gyakorló célterületekkel, például a műanyagok és az óceánok, valamint a biológiai sokféleség elnevezésű tervekkel helyettesítik. Mindkét téma részét képezi a francia kormány által 2019-ben kezdeményezett és a PUMA által aláírt Divat Paktumnak is. 
 

A következő 5 évben keményen fognak dolgozni ezen új célok megvalósításáért. A 2015 és 2020 közötti időszakhoz hasonlóan nem zárkóznak el ambícióik növelésétől, ha az egyéni célokat a vártnál hamarabb érik el. 
 

Az éghajlatváltozással, a biodiverzitás csökkenésével és a műanyag szennyezéssel kapcsolatos növekvő aggodalmak miatt világunk környezeti válsággal néz szembe. A PUMA-nál készek fellépni és hozzájárulni a válság megoldásához szükséges megoldásokhoz. 
 

*A PFC-ket a ruházati cikkek és cipők gyártásában használják, hogy szennyeződésekkel és vízzel szemben ellenállóak maradjanak. Ezek a vegyi anyagok azonban, miután felszabadultak, felhalmozódnak a környezetben, és hatással lehetnek az emberi egészségre, némelyikük káros lehet az immunrendszerre, valamint kiváltó oka lehet olyan betegségeknek, mint a pajzsmirigy-betegség.