Ezekben az időkben egy felhőkarcoló építése hatalmas gonddal járt. Egy nagyobb felhőkarcolónak saját infrastruktúrával kellett rendelkeznie, hisz a tömegek amelyek megközelítették gyakran felért egy kisebb városnyi emberrel.
Sok problémát jelent a nagy épületek fenntartása és az abban való közlekedés.
Mindezek ellenére a XX. században már minden fejlett város épített felhőkarcolót Amerikában és továbbmenően a városok között kialakult egy bizonyos felhőkarcoló építési verseny, méghozzá eléggé élesen.
Az Egyesült Államokban egyre ilyen épületet kezdtek el felhúzni a nagyobb városokban.
Az alábbi képeken azonban megnézhetjük, hogy felhőkarcolók milyen nagy emberi kockázatot követeltek, nem beszélve a halálos áldozatokról, hisz a munkavédelem nem, hogy gyerekcipőben járt még akkoriban, de gyakorlatilag nem is létezett.
Az USA őshonos embereket alkalmazott a felhőkarcolók építésére rezervátumokból elcsábítva a veszélyes munkára. Ugyanis az indiánokról az terjedt el akkoriban, hogy genetikailag képtelenek a félelem érzetre, legtöbbjük pedig hírből sem ismerte a tériszonyt. De a gyakorlat azt mutatta, hogy őket lehet a leginkább kihasználni ezen célok elérésére.
Ahogy telt az idő azonban egyre többen vállaltak veszélyes munkákat a felhőkarcolókon az átlag polgárok közül is, a magas bérezés és a jólét reményében.
Így épültek a világ legelső felhőkarcolói!
Home Insurance Building
Ez volt a világ első felhőkarcolója a maga 10 emeletével és 40 méteres magasságával. 1890-ig volt a világ legmagasabb épülete. 1931-ben lebontották.
Woolworth Building
A Woolworth Buildinget, 1913-ban adták át. Amikor elkészült a világ legmagasabb épületének számított. A 241 méter magas épületet 13,5 millió dollárból építették. Manhattan legidősebb felhőkarcolói közül az egyik.
Chrysler Building
A 319,4 méter magas épületet 1928 és 1930 között építették
Empire State Building
A 102 emelet és 381 méter magas épületet 1930-ban kezdték el építeni. Az építésén leginkább európai bevándorlók és mohawk indiánok munkálkodtak. Fontos volt, hogy a torony hamarabb elkészüljön, mint a 42. utcában épülő Chrysler Building. A megfeszített rohamtempó miatt 14 ember vesztette életét az építkezésen. A lényeg az volt, hogy rekordidő alatt elkészüljön. Így adták át az épületet 1931. május 1-jén. 1931 és 1971 között ez volt a világ legmagasabb épülete.
Willis Tower
Korábban Sears Tower-nek hívták. Az 527 méter magas épület 110 emelettel büszkélkedhet Chicagóban. 1973-ban fejezték be építését. A világ legmagasabb épülete címmel 1996-ig büszkélkedhetett, ugyanis ekkor megépítették Kuala Lumpurban a Petronas Tower 1 épületet.
Minap is épülnek felhőkarcolók az USA-ban, illetve a régiek felújítását már sokkal, modernebb technológiával oldják meg. Mindazonáltal maradt az emberi becsületes munkaerő. Fehérek, feketék, indiánok, akik ugyanúgy kockáztatják életüket hatalmas pénzért családjukért a felhőkarcolók miatt!
Szerencsére ma már a XXI. században senki nem szorul rá, hogy így végezze magasban a munkáját. Sőt a zuhanásvédelmi termékekre az egyéni védőeszközök legsziguróbb szabályai és szabványai vonatkoznak. Tekintsétek meg az írországi Portwest Ltd. kínálatát, mely zuhanásgátló termékei a világ élvonalába tartoznak.
A Magic Tools Kft. széles körben tartja raktárkészleten termékeiket, és a 2017. június 1-től nálunk vásárolt Portwest zuhanásvédelmi termékeket szakembereink 1 évig díjmentesen bevizsgálják! Munkavédelmi megoldások, már közel 20 éve!