Eljött az ősz, illetve közeleg a tél. Ilyenkor munkavédelmi cipőt és bakancsot váltanak az emberek, mert a most következő esős, nedves, hideg időszakban S3 védelmi szintű bakancsokra van szükség, melyek vízlepergető hatásúak – az S1 vagy S1P-vel szemben. A kültéri munkavégzések során állják meg igazán a helyüket az esős, nedves környezetben, így mindenképpen az S3 minősítésű bakancsokat ajánljuk, például az építőiparban, nehézépítés során (kőműveseknek, mélyépítőknek), fémiparban, ahol nehéz alkatrészeket kell mozgatni, ill. logisztikában a kint végzett tevékenységek során. A bent végzett munkához elegendő az S1P-s védelem, ahol nem kell a vízlepergető tulajdonság, hanem elég egy talpátszúrás elleni védelem és orrvédelem, mellyel az S1P védőcipők rendelkeznek. Az S3-s viszont a kültéren végzett anyagmozgatásnál, kültéri logisztikai munkáknál fontos, például akár egy targoncásnál vagy egy kamionsofőr esetében, aki kültéren pakol. Mert az esőben vagy egy sáros udvaron nem szivárog be a víz, nem ázik be a munkacipő. 
 

Az S3-asok között a legkedveltebbek a magas szárú munkavédelmi bakancsok. Léteznek félcipő jellegűek, illetve létezik az S5-ös védelem, ami a legmagasabb védelmet biztosítja. Ez annyiban különbözik az S3-astól, hogy az S5-ös védelemmel rendelkezőek teljesen vízállóak. Ilyenek például a gumicsizmák, amik orr- és talpvédelemmel vannak ellátva. Kimondottan azoknál a munkaköröknél javasoljuk, ahol már nemcsak alacsonyabb vízszivárgás vagy esővíz lehetséges, hanem akár tócsában, pocsolyában vagy sárban végzett munkát is végeznek. Ilyenek például az őszi betonozási feladatok vagy a vasbetonszerelés (ahol a kiöntött beton vizes és az befolyhat az S3-asba, de az S5-be nem). 
 

Az S3 és S5 között létezik az S3 WR (water resist) minősítés, ami 10-12 percet bír ki kb. álló vízben, vagy intenzív esőben, melyet vízgőz- és víznyomás áteresztő tesztekkel kísérleteztek ki. Ha például beleugrottunk egy pocsolyába és ki is lépünk belőle, akkor az nem fog beázni. Tehát a WR minősítés az S3-nál magasabb, tulajdonképpen vízállóságot biztosít, de a teljes garanciát az S5 adja, ami a klasszikus értelemben vett gumicsizma. De itt is megkülönböztetjük a PVC-ből vagy gumiból készült csizmákat. Hiszen a gumicsizmáknak van pár olyan tulajdonsága, amit a PVC nem tud, mert a PCV műanyag. A gumi kibírja például az olaj és egyéb benzin fröccsenéseket, míg az a PVC-t feloldja, kimarja. Ellenben a gumi sokkal nehezebb, menni is nehézkes benne. A hidegben a PVC megkeményedik, mínusz fokokban nagyon nehéz benne járni, a gumicsizma viszont ugyanúgy hajlik. Ezért gumicsizmát és gumi talpú cipőt javaslunk minden olyan munkakörre, ahol vegyi hatás érheti a lábbelit, pl.: agráriparban, benzinkúton, autómosóban stb. 
 


Ezek a védelem nélküli gumicsizmák is nagyon keresettek, melyek olyan munkakörben alkalmasak, ahol magas a folyadék-, a nedvesség-átszivárgás lehetősége, de nincsenek nehéz tárgyak, melyek veszélyt jelenthetnek, tehát magát a lábat nem kell mechanikailag védeni. Itt nem is feltétlen szükséges az orr-, ill. talpvédelem a lábbelikben. Formáját, színét és divatosságát tekintve óriási a választék, főként az S3 védelmi szinten. Hiszen ez tulajdonképpen minden munkakörre jó, ez nyújtja a legmagasabb védettséget. Ezt felveheti egy S1P-s munkakörre kiírt belső felhasználó is. 
 

Fordítva viszont ez már nem igaz, mert egy S1P-s munkacipőt nem lehet kültéri munkára felvenni. Így S3-t javaslunk oda is, hogy ahol beltéri és kültéri munkavégzés is szükséges a munka során, mert akkor nem kell lábbelit cserélni. A kínálat hatalmas, a legolcsóbb 4-5000 Ft-os terméktől, egészen a márkás 40-50.000 Ft-os termékig is van bőven választék.